Яка головна ціль виховання дитини? Та чому важливо знати її.

 

У вас є дитина? А може їх декілька? Це прекрасно, я вас вітаю! Але скажіть тепер, чи ставили ви цілі щодо їхнього виховання? 

Багато з батьків ніколи не задумувалися про те, що в процесі виховання дитини можна  ставити цілі. Але не тільки можна - це потрібно робити! Адже як можна досягнути чогось, не прийнявши рішення, що тобі потрібно, як можна прийти кудись, не розуміючи куди ти йдеш, як можна попасти в ціль, не бачачи її, як можна забити гол, не маючи воріт? Ми часто привикли жити за принципом "якось воно буде", і як наслідок, цей принцип чудово процвітає в нашому житті:  "якось воно так і є - ні те, ні се..."

І щоб життя наших дітей не було "якимось таким...", давайте визначимо куди нам, батькам, потрібно цілити, чого потрібно досягати, на чому фокусуватися у процесі виховання дітей.  І почнемо ми з основоположної цілі виховання дитини, згідно якої уже і буде будуватися вся стратегія стосунків з дитям. Так яка ж вона?

Декілька днів тому у мене народився син Никодим. Під час його народження я мав можливість перебувати разом з дружиною в пологовому залі, і був удостоєний честі перерізати пуповину, яка скріплювала сина і маму. Це був символічний та урочистий момент! На світ з'явилося нове дитя! Дитя, в житті якого відбувся перший момент сепарації, відділення від своєї мами. Протягом 9-и місяців Никодимчик і його мама становили одне ціле. Але ось настав момент, і хлопчина вирушив у новий для себе світ. І це буде вже його особиста подорож. Подорож, в якій він з кожним днем буде розвиватись як окрема особистість, а відповідно все більш і більш віддалятися від своїх батьків, допоки й сам не стане батьком і не подарує новому дитятку подорож в життя. І цей цикл повториться.  

Як зауважив мій наставник і вчитель Олександр Савич - батьківство проходить крізь декілька етапів: для новонароджених дітей ти опікун, який повністю їх доглядає, згодом, по мірі їх зросту, ти стаєш поліцейським, який вносить відповідні заборони у їх життя, тоді ти переходиш в роль тренера, який тренує їх навики, і коли діти уже дорослішають -   ти стаєш консультантом, при чому консультантом, який діє уже не з власної ініціативи, але виключно за викликом самої дитини. 

Любі батьки, нам потрібно розуміти, що діти нам дані Богом для того, щоб ми в повній мірі підготували їх до самостійного життя, щоб вони були належно готові відправитися в особисту подорож. Це і є головна ціль батьківства - підготувати дитину до самостійності. Це і має бути вже з самого народження дитини маяком, головним орієнтиром батьків у її вихованні.

Озирніться навколо, як часто сьогодні можна побачити дітей, у яких до цього часу не перерізана пуповина, а їм уже 20, 25, 30...? Звичайно, що таким дітям дуже складно... 

Визначивши головну ціль, батькам потрібно скласти план, стратегію, як цієї цілі досягти. І в кожного вона буде різною в залежності від обставин, особливостей дітей і т.д. Але деякі речі є фундаментальними, які потрібно закладати в кожну дитину на шляху до її самостійності:

1. Це любов до Творця. Любов до того, Хто створив людину, заклав принципи існування її та навколишнього світу, знання, усвідомлення і сповідування яких є просто необхідною передумовою для щасливого життя. Таку любов можна закласти лише тоді, якщо сам безмежно любиш Його.

2. Це любов до інших людей. Лише будуючи своє життя на любові до інших, ти отримуватимеш і наповнятимеш своє життя любов'ю оточуючих тебе людей. Закласти цей принцип у життя дитини можна, знову ж таки, лише якщо ми, батьки, його сповідуємо у своєму житті.

Як не крути, але батьківство, все ж таки, - це в першу чергу виховання самого себе.

 

Святослав Султан,

психолог, мотиваційний тренер

 

Не пропустіть: до 30.01.2017 ще діють святкові знижки на Школу лідерства для молоді та підлітків.

Школа лідерства для молоді та підлітків - для тих, хто бажає досягти більшого!!!

 

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ

 

Поделиться в Facebook
Поделиться в Twitter
Please reload

(067) 35 18 002

(097) 00 34 529

Львів, вул. Саксаганського, 7

центральний офіс

Навчання проводиться у центрі міста, на Сихові, Княгині Ольги.

  • Facebook eslb