Правила спілкування або як порозумітися з підлітком

09.05.2018

ПОЗИТИВНО ФОРМУЛЮЙТЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ДИТИНИ

Кажіть дитині що робити, замість того, щоб вказувати, чого не робити. Наприклад, замість: “Не малюй на столі”, треба сказати “Поклади фломастер”.

 

НЕ ПОЄДНУЙТЕ ДЕКІЛЬКА ПРОХАНЬ ЧИ ВКАЗІВОК

Давайте вказівки по одній, а не всі разом. Розділяйте великі прохання чи вказівки на декілька невеликих. Наприклад, замість: “Приберіть в своїй кімнаті”, скажіть: “Повішайте одяг в шафу”, “Застеліть ліжка”, “Складіть непотрібні речі в тумбочку”.

 

ГОВОРІТЬ ТОЧНО, ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ.

Замініть такі висловлювання, як “Будь гарним” чи “Роби правильно” більш точними, такими як, наприклад: “Говори пошепки”, “Будь-ласка, приходь вчасно на заняття”.ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ДИТИНИ СПОКІЙНО

Діти повинні навчитися реагувати на нормальний тон голосу, а не на крик, авторитарний тон чи благання.

 

 

ГОВОРІТЬ ЧЕМНО І З ПОВАГОЮ

Прохання і вказівки повинні бути чіткими і ясними, найважливіше в них – це повага до дитини. Дуже допомагає слово “будь-ласка”.

 

ВИКОРИСТОВУЙТЕ КОМАНДИ І НАКАЗИ ТІЛЬКИ ТОДІ, КОЛИ ВОНИ СПРАВДІ ПОТРІБНІ

Прямі команди повинні використовуватися лише тоді, коли дійсно важливо, щоб дитина їх виконала. Наприклад, в екстренній ситуації (поранення, пожежа, перебування в натовпі, щось необхідно терміново зробити).

 

ВИКОРИСТОВУЙТЕ ВИБІР, КОЛИ ЦЕ МОЖЛИВО

Підлітки дуже цінують, можливість вибору, яку пропонують їм дорослі. Це означає для них ставлення на рівних, повага індивідуальності. Наприклад: форма проведення заняття, спосіб підготовки виступу, встановлення власних правил у загоні.

 

ПОЯСНЮЙТЕ, ЧОМУ ВИ ПРОСИТЕ ЧИ ВИМАГАЄТЕ

Пояснення краще давати ДО прохання чи вказівки. Не варто їх давати між проханням і його виконанням, тому що підлітки можуть втягнути вас у дискусію, щоб не робити, того, про що їх просять.

 

ХВАЛІТЬ!

Обов'язково похваліть і подякуйте дитині за зроблене. Адже, коли ми просимо про щось чужу людину і вона виконує наше прохання, ми не забудемо про “дякую!”.

Поделиться в Facebook
Поделиться в Twitter
Please reload

(067) 35 18 002

(097) 00 34 529

Львів, вул. Саксаганського, 7

центральний офіс

Навчання проводиться у центрі міста, на Сихові, Княгині Ольги.

  • Facebook eslb